Nadszedł długo oczekiwany dzień 21 października 2016 roku, kiedy to przedszkolaki z rodzicami i panią wychowawczynią mogły uczestniczyć w wycieczce do kopalni soli w Bochni. Mimo złej pogody humory dopisywały i w piątek wieczorem 40 uczestników stawiło się przed Szkołą, aby wyruszyć na wycieczkę.

   Wycieczka rozpoczęła się od ciekawego zjazdu windami do Kopani , a następnie przejazd kolejką w stronę trasy turystycznej.

   Punktem początkowym było przeniesienie się w czasie do 1248 roku kiedy to Kopalnia Soli powstała. Trasa choć troszkę męcząca była bardzo interesująca i atrakcyjna dla dzieci.

   Kolejnym etapem był powrót do komory Kołdras, gdzie na uczestników wycieczki czekała gorąca zabawa przy muzyce. Mimo zmęczenia dzieci chętnie bawiły się oraz na koniec poszły spać. Wszyscy znamy powiedzenie: sen to zdrowie, ale w żadnym innym miejscu nie nabiera ono tak pełnego wymiaru jak w Kopalni Soli Bochnia. Wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu.

   W zabytkowych podziemnych komorach panuje absolutnie wyjątkowy klimat. Powietrze przesiąknięte jodem, cisza i tajemnicza atmosfera stanowią o wyjątkowości tego jedynego w swoim rodzaju miejsca.