Startujemy!! Drugie półrocze czas zacząć!!

Aktualności

21 maja 2018 13:48 | Aktualności

Olimpiada sportowa

Przedstawiciele klas 1-3 wzięli udział w V Powiatowej Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się 20.04.2018r w Szkole Podstawowej w Brzączowicach.

Uczniowie pełni zapału oczekiwali spotkania w rówieśnikami.  Wiele emocji wzbudzały konkurencje, które do końca nie były znane uczniom.

Olimpiada sportowa rozpoczęła się od uroczystej prezentacji poszczególnych szkół oraz od zawieszenia flagi olimpijskiej.

 Po wstępnej ceremonii gospodarze przygotowali niespodziankę- pokaz parkouru w wykonaniu trzech utalentowanych sportowców. Wszystkie dzieci były zachwycone umiejętnościami akrobatycznymi zaproszonych gości.

 Konkurencje, do których przystąpiły poszczególne drużyny nie należały do łatwych, dlatego walka była naprawdę zacięta. Sportowcy z Łyczanki dzielnie walczyli.

Ostatecznie nie udało się zdobyć podium, ale najważniejsza była integracja, zabawa i poznanie nowych kolegów i koleżanek.

Olimpiada sportowa ma na celu sprawić dzieciom radość, motywować do dalszej pracy oraz uświadamiać, że sport to zdrowie.

Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w takich zawodach nasi uczniowie pokochają sport, ruch oraz będą silniejsi i mocniejsi w dążeniu do wytyczonych celów.

M. Braś

Przeczytano: 647 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: