Aktualności

19 kwietnia 2019 20:57 | Aktualności

Smacznie i zdrowo - co możemy zmienić w naszej codziennej diecie

 

 

 

 

W dniu 4 kwietnia w naszej szkole odbył się szczególny dzień. Dzięki współpracy  z Kauflandem klasy I-III  zorganizowały niespodziankę dla starszych klas oraz nauczycieli. Nasi wspaniali rodzice  przygotowali różnorodne zdrowe i smaczne przekąski.

Po krótkiej prelekcji dotyczącej zdrowia oraz zapoznaniu dzieci  z wytycznymi dotyczącymi  normami żywienia, uczestnicy mogli poczęstować się przygotowanym posiłkiem.  Kulturalne spożywanie posiłków w gronie rówieśników, wywołały miłą atmosferę. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że zdrowe przekąski mogą być również smaczne .Półmisek z pokrojoną marchewką, papryką, ogórkiem i rzodkiewką  do tego smaczne sosy do maczania warzyw to świetna propozycja zamienna dla słodyczy. Kanapki, koreczki, galaretki w mgnieniu oka znikały z talerzy. Alternatywą dla słodkich przekąsek były owocowe szaszłyki, galaretki, musy owocowe, owsiane ciasteczka czy domowe ciasta z owocami.

Uczniowie  poczęstowali również inne klasy, co wywołało zachwyt oraz zadowolenie . Dzięki takiej inicjatywie, dzieci  przekonały się że zdrowe przekąski, mogą zastąpić kupowane w sklepach smakołyki o podejrzanym składzie i mogą samodzielnie przygotować w domu.

Drodzy Rodzice dzieci uwielbiają przekąski– zwłaszcza te z dużą ilością cukru albo soli, które przyjemnie chrupią, a w dodatku mają kolorowe opakowanie. Jeśli jednak dbasz o zdrowie swojego malucha, na pewno starasz się ograniczyć ilość tuczących, tłustych i słodkich produktów w jego diecie. Idealna przekąska powinna być mała, lekka, zdrowa i atrakcyjna dla dziecka.

 

Dziękujemy firmie Kaufland za współpracę


Magdalena Braś

Przeczytano: 113 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: